Лісівники Вінниччини рахують диких тварин

У мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та інших користувачів мисливських угідь Вінниччини розпочався щорічний зимовий облік диких тварин.
Фіксують чисельність диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин за допомогою багатьох методів, зокрема, методу шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі. Найкращим помічником для підрахунку тварин є сніг, адже за слідами тварин можна дізнатися чимало інформаціії. Лісівники Вінниччини користуються новітньою технікою, зокрема, квадрокоптером та фотопастками, які є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових угідь.
Поширеними методоми є опитування майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, співвідношення самців, самок, молодняка та прогонний метод. Команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. Зазвичай, пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків.
Отриманіі дані допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин у мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2021-2022 років. А ще таксація диких тварин допомагає дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я, узагальнюють дані і про щільність таких хижаків як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лісівники беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин.
Минулого, 2020 року було встановлено таку чисельність мисливських тварин: 217 голів оленя європейського, 701 – оленя плямистого, 10 лосів, 101 зубр європейський, 7874 голів козулі, ланей -125, муфлонів - 48 голів, кабана - 1404 кабана, 45327 - зайців-русаків, 903 голів куниці лісової, 2573 - куниці кам’яної, 1605 - тхора лісового, 2847 борсуків, 1475 видр, 6147 білок, 541 бобра, 8497 ондатр, 23 коти лісові, 43 вовки, 3619 голів лисиці.
А от як змінилися ці цифри за рік – дізнаємось невдовзі, адже усі держлісгопи Вінницького ОУЛМГ планують завершити облік диких тварин до 10 лютого.