• Завантаження погоди...
Головна мета лісівників Вінничини відтворювати та примножувати ліси нашої області та країни в цілому. Це надбання та багатство, яке в нас є, потрібно не лише вберегти, але й збільшувати щороку для майбутніх поколінь.  
Тому першочерговим завданням лісівників філії Жмеринське лісове господарство ДП "Ліси України" завжди були, є і будуть лісовідновлення та лісорозведення, так як турбота про ліс була, залишається і завтра залишиться справою великої державної ваги. Сповідуючи цю істину працівники нашого лісгоспу прагнуть господарювати на своїй ниві з максимальною віддачею, грамотно і раціонально орієнтуючись на кращий досвід, нові технології вирощування лісових культур та науково обґрунтовану практику.
Слід пам’ятати, що все починається з лісового насіння, адже якісне лісове насіння – запорука успіху в створенні біологічно стійких високопродуктивних насаджень. Щорічно філія Жмеринське лісове господарство ДП "Ліси України" заготовляє біля 8 т лісового насіння різних деревних та чагарникових порід, левова частка якого припадає насінню дуба звичайного біля 6 т та горіха чорного – 1,2 т.
Для забезпечення потреб в садивному матеріалі нашого підприємства, в лісовому розсаднику вирощується кожного року 650 тис. шт. сіянців лісоутворюючих порід, а саме: дуб звичайний, горіх чорний, дуб червоний, груша, черешня та інші.   
В середньому нашим підприємством створюється 90 га лісових культур (на землях держлісфонду - 80 га та 10 га нових лісів на прийнятих землях).
Щорічно проводиться догляд за лісовими культурами на площі 1200 га. 
Створенню нових насаджень та відтворенню лісів передують багато факторів та головне зміна клімату, тому при створенні лісових культур до їх складу все частіше і частіше водяться такі породи інтродуценти, як горіх чорний, дугласія, модрина європейська, які є не лише більш біологічно стійкі, а й продуктивнішими. Всі ці породи вводяться чистими 5-6 рядами до 20% від загальних посадкових місць.