Вінницькі лісівники проводять облік диких тварин

Щорічний зимовий облік диких тварин розпочався у мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та інших користувачів мисливських угідь Вінниччини. Обліковують чисельність диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин і лісівники ДП «Жмеринський лісгосп».
Підрахунок дичини, як правило, проводять за допомогою багатьох методів, зокрема методу шумового прогону, спостереженням у місцях підгодівлі. Однак цьогорічна зима поки що не порадувала подолян снігом, тому майже унеможливлює проведення підрахунку тварин за слідами. Жмеринські лісівники користуються новітньою технікою, зокрема квадрокоптером та фотопастками, які крім того, що допомагають контролювати порушників правил полювання та стан лісових масивів, фіксують і мешканців лісів. Ці дані також є додатковим джерелом інформації про стан тваринного світу лісових угідь.
Найпоширенішим методом сьогодні є опитування майстрів лісу про наявність тих чи інших видів тварин на своїй дільниці, співвідношення самців, самок, молодняка та прогонний метод. Тож команда, яка збирається проганяти дичину на пробній прощі, проходить інструктаж стосовно виконання роботи, одягається у яскравий спецодяг. А ще - запасається добрячою енергією для справді шумної роботи, роблячи прогон дичин на обраному кварталі. Зазвичай пробна площа складає до 20 відсотків від площі урочища, а самі методи допускають похибку близько 5 відсотків. Однак отримані під час проведення обліків результати мають важливе значення, розповідає головний лісничий Сергій Мацюк:
- Ці дані допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин у мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти відстрілу, відлову диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2020-2021 років. А ще таксація диких тварин допомагає дізнатись, на який вид тварин звернути увагу для збільшення поголів’я.
Також на основі обліку узагальнюють дані і про щільність таких хижаків, як вовки, лисиці, чисельність яких останніми роками значно зростає. Лісівники беруть участь у регуляції чисельності хижаків, які є серйозною загрозою для молодняка козуль, зайців та інших диких тварин. Останнім часом надходять дані про напад вовків і на свійських тварин. А лисиці небезпечні як переносники сказу.