Лісівнича школа

З лісівниками Вінниччини співпрацює 50 учнівських лісництв
Найкращі лісівники – це ті, які з дитинства пізнали важливість у людському житті його величності Лісу. У лісовому господарстві Вінниччини особливо цінуються традиції лісівничих родин, а ще лісівники Вінниччини виховують повагу до лісу у молодого покоління з шкільних парт. За успіх просвітницької справи лісівники по-щирому вболівають, вкладаючи чимало зусиль, часу і власного досвіду у співпрацю з учнівськими лісництвами.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства великого значення надає лісівничо-просвітницькій роботі з громадськістю. Щороку до весняного садіння лісу долучаються сотні членів учнівських лісництв, школярів, студентів. Лісівники Вінниччини проводять постійні фестивалі, конкурси, долучаючи до їхнього проведення дітей. Багато зусиль прикладають для створення і функціонування учнівських лісництв, яких на базі держпідприємств лісового господарства області вже працює 50. А це чи найвищий показник по Україні!
Для змістовної та повноцінної роботи з підростаючим поколінням та дорослими лісівники створили 44 лісівничих еколого-просвітницьких центри, 58 лісівничо-екологічних просвітницьких пункти.
Виникнення учнівських лісництв на Вінниччині має майже півстолітню історію. Найстаршим вважається учнівське лісництво «Юні друзі лісу», що діє при Сумівській ЗОШ та співпрацює з Бершадським лісгоспом. Далекого 24 січня 1973 року було підписано угоду про співпрацю між лісгоспом та школою.
А наймолодшим є учнівське лісництво «Ювілейне», яке співпрацює із найновішим серед лісництв Вінниччини - Губницьким лісництвом Гайсинського лісгоспу. «Ювілейне» утворено майже два роки тому, 14 лютого 2019 року, з нагоди 100-річчя Вінницького ОУЛМГ.
Не залежно від дати створення, мають юні лісівники Вінниччини багато заслужених відзнак, нагород, перемог. Не один раз привозили призові місця із Всеукраїнських зльотів учнівських лісництв, творчих конкурсів, різноманітних дослідницьких проектів.
Співпраця лісівників із учнівськими лісництвами – це можливість виховати у молодого покоління свідоме ставлення до лісівничої праці, формувати здоровий природоохоронний менталітет. Сьогодні діяльність 50-ти учнівських лісництв Вінниччини охоплює своєю роботою 7 тисяч юних лісівників! За минулий рік працівники галузі провели з дітьми 100 конференцій, семінарів, за участю членів учнівських лісництв створено 2020 року 85,5 га лісових культур, проведено догляд за культурами на площі 29,3 га, за участю дітей виготовлено близько 6 тис. хатинок для птахів, юними лісівниками заготовлено 6200 кг насіння дуба звичайного, 11600 шт. гіллячкового корму для підгодівлі тварин, обгороджено 550 мурашників, розчищено 200 лісових джерел.
Таким чином, долучаючись і до практичної частини лісівничої роботи, діти формують уявлення про щоденну працю лісівників з юних років. Вони із шкільної парти отримують глибокі знання про життя лісу та мають можливість вживу поспілкуватися із тими, хто безпосередньо своїми руками створює ліс!