А.О. БОНДАР: «ЕФЕКТИВНА ЛІСОГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ – ВИМОГА ЧАСУ!»

В адмінприміщенні Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства за участі директорів держлісгоспів Вінниччини, ДП «Вінницяліссервіс», ДП «Вінницька лісова науково-дослідна станція» Василевського О.Г., Вінницького державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Вінницялісозахист» Чудака В.В., начальника відокремленого підрозділу «Вінницька лісонасіннева лабораторія» державної організації «Український лісовий селекційний центр» Юрківа З.М., голів обласної організації профспілки працівників лісового господарства Івацка І.Д., обласного відділення Товариства лісівників України Діденка В.І., Громадської ради при Вінницькому ОУЛМГ Василевського О.Г., працівників апарату обласного управління лісового та мисливського господарства, представників ЗМІ заслухано звіт управління за проведену у 2019 році роботу. 
Зі звітом виступив заслужений лісівник України, начальник управління А.О. Бондар. Він щиро подякував трудовим колективам усіх держпідприємств лісового господарства області за плідну роботу в 2019 році, проаналізував роботу держпідприємств лісового господарства Вінниччини за 2019 рік, накреслив завдання на 2020 рік, доповів про готовність держлісгоспів до проведення весняної лісокультурної кампанії.
Анатолій Омелянович підкреслив, що висока оцінка передового досвіду вінницьких лісівників у питаннях лісовідновлення і лісорозведення, дана у червні 2018 року учасниками виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України, зобов’язує лісівників Вінниччини бути прикладом у всіх питаннях лісогосподарської діяльності. Лісове господарство як важлива складова народногосподарського комплексу держави зараз постійно знаходиться в центрі уваги Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради. Пріоритетні завдання визначені Указом Президента України від 09.07.2019 р. №511/2019 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», Програмою дій Уряду на 2019 – 2024 роки, затвердженою постановою КМУ від 29.09.2019 р. №849, схваленою ВРУ 04.10. 2019 р.
Обов’язок лісівників - створювати для України, для майбутніх поколінь могутні ліси. Приємно, що вінницькі лісівники цією благородною справою займаються на високому професійному рівні і мають широке визнання в державі.
Бондар А.О. наголосив на тому, що державні лісогосподарські підприємства Вінниччини у минулому році виконали весь комплекс робіт зі створення нових лісів, підвищення продуктивності лісових насаджень, забезпечення належного рівня охорони та захисту лісу. 
У 2019 році держлісгоспи області створили 1080 га лісів, виконавши плани лісовідновлення та лісорозведення відповідно на 107 і 100%. Вирощено 10,5 млн. шт. стандартного посадкового матеріалу. У звітному році заготовлено 113,8 т лісового насіння (123%), в тому числі листяних порід – 113,5 т, хвойних – 264 кг. Приживлюваність лісових культур першого року вирощування становить 94,3% в державному лісовому фонді і в нових лісах – 85,8%. У покриту лісом площу в 2019 році переведено 1532 га лісових культур (149% до плану).
Лісівники області, прекрасно розуміючи скрутне фінансове становище держави, лісового господарства України, заробили кошти і вклали їх у створення державних лісів. За 2019 рік обсяг виробленої продукції склав 657 млн. 52 тис. грн. На ведення лісового господарства направлено 598 млн. грн. власних коштів. До Зведеного бюджету перераховано 250,2 млн. грн. (Держбюджет – 185,3 млн. грн., місцеві бюджети – 64,9 млн. грн.), до цільових фондів – 59,3 млн. грн. І це при тому, що держава на ведення лісового господарства грошей не виділяє! Тому життєво важливою є вимога часу - організувати ефективне використання всіх лісових ресурсів для отримання максимальних фінансових надходжень. 
В обговоренні звіту взяли участь Івацко І.Д., Василевський О.Г., Чудак В.В., Юрків З.М.