Вінничани! Бережіть ліс від сміття!

 
З кожним днем збільшується кількість любителів відпочивати на природі. А з ними з’являється сміття! Його не лише залишають недобросовісні відпочивальники, а й звозять дачники, мешканці прилеглих до лісових масивів сіл та містечок. І це справжня проблема для природи! Лісівники щороку прибирають сотні тонн сміття в лісі, але воно щоразу знову з’являється, мов гриби після дощу...
Лісівники держпідприємств Вінницького ОУЛМГ проводять постійну роботу над покращенням санітарного стану та благоустрою території лісового фонду Вінниччини. Засмічення лісу – це злочин, і він карається штрафом. Законодавство передбачає покарання за засмічення лісу. Згідно із ст. 73 "Засмічення лісів відходами" Кодексу України про адміністративні правопорушення, це порушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Хто пам’ятає наші ліси, узлісся, галявини, де так зручно відпочити з дітьми, лісосмуги ще у недалекому минулому, років 30 тому? Тоді просто не існувало проблеми засміченості лісових та житлових масивів, бо не виробляли стільки продуктів харчування у пластиковій упаковці.
Сьогодні ж це проблема! При відсутності сортування та переробки сміття і низькій природоохоронній свідомості громадян кількість сміття постійно збільшується. Щороку українці створюють приблизно 11 млн. т твердих побутових відходів, лише 4% сортується і переробляється, більше 93% — опиняється на сміттєзвалищах.
Несанкціоновані сміттєзвалища на території лісових масивів найчастіше утворюють у ярах, балках, кар’єрах. Відбувається забруднення повітря і води. Звалища часто підпалюють. У результаті цього у повітря виділяється багато шкідливих хімічних сполук, у тому числі токсичні речовини (солі заліза, свинцю, цинку, ртуть та пестициди, розчини та фарбники). Крім того, підпал стихійних сміттєзвилищ загрожує виникненню лісових пожеж. Сміття неорганічного походження - це вбивча шкода для диких тварин.
Лісівники Вінниччини закликають населення берегти природу. Пам’ятаймо, що ми – гості на цій планеті. Відповідальність за забруднення довкілля, за утворення стихійних сміттєзвалищ у лісових масивах не оцінюється лише розміром штрафу. Від забруднень сміттям страждають тварини та рослини, а також страждатимуть майбутні покоління. Адже пластикова та поліетиленова продукція або не розкладається зовсім, або розкладеться через сотні років.
 
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ